Академік Сергій КОМІСАРЕНКО: українська біохімічна наука, попри всі труднощі, – у світовому тренді
Минулого тижня Київський національний університет імені Тараса Шевченка приймав іменитих гостей. Серед них, окрім відомих українських учених, були й далекі закордонні візитери. А все тому, що саме в цей час у Києві проходив XI Український біохімічний конгрес.
Усе почалося ще в липні 1928 р., коли, з ініціативи видатного вченого-біохіміка академіка О. Палладіна, було створено Українське фізіологічне товариство (УФТ), що об'єднувало фізіологів, біохіміків і фармакологів. У 1959 р. УФТ розділилося на три окремих — УБТ, Товариство фізіологів і Товариство фармакологів. Таким, яким його звикли бачити сучасники, Українське біохімічне товариство (УБТ) є вже понад півстоліття. У 1965 р. тоді ще не конгрес УБТ, а з'їзд, уперше провів свою роботу в Чернівцях. А потім були Львів, Донецьк, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, двічі Київ, знову Чернівці, Харків і Одеса.







Вчені Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» спільно з Харківським тракторним заводом розробили інноваційну двопоточну безступінчасту гідрооб'ємно-механічну трансмісію для колісних тракторів, яка підвищує їх продуктивність, економить паливо і одночасно з цим суттєво зменшує психо-фізичні навантаження на тракториста. При цьому нова трансмісія значно дешевша закордонних аналогів і дозволяє тракторам виробництва ХТЗ залишатися в бюджетному сегменті ринку.


